časté otázky

V jaké formě se podávají ájurvédské přípravky?

Ájurvédské přípravky se podávají ve formě tablet, pilulek, kapslí, tobolek, prášků, fermentovaných nápojů, odvarů, léčivých olejů a ghí. Pro vnější použití se podávají kapky, krémy, masti a léčivé oleje.

 

Jaká je oblast využití ájurvédy v dnešní době?
Ájurvéda nabízí široké pole využití v prevenci nemocí a udržování zdraví. Vzorné následování životosprávy popsané v ájurvédských knihách vede k jednoznačným výsledkům. Různé léčebné metody jsou užitečné zejména u onemocnění pocházejících z nesprávné životosprávy, nevhodném zacházení s léky, drogami a alkoholem, u degenerativních a autoimunních onemocnění, alergií, stresu a určitých metabolických poruch.


Jaké je odůvodnění pro začlenění ájurvédy do systému západní medicíny?
Široký účinek ájurvédské léčby byl prokázán u neústupných nemocí nebo symptomů léčených konvenční metodou, kdy v takovém případě souladný postup obou léčebných metod byl úspěšný. Ájurvéda pomáhá na jedné straně v synergickém účinku léčby, na druhé ve snížení toxicity moderních léků.

Je ájurvéda uznávána Světovou zdravotnickou organizací?
Světová zdravotnická organizace přijala Program tradiční medicíny zhruba před dvaceti roky ve spojitosti s nutností vytvořit základní zdravotní péči pro všechny potřebné. Podporuje však takové terapie, které stojí na pevném vědeckém základu a jsou bez známek toxicity. V tomto ohledu je ájurvéda zcela uznávána Světovou zdravotnickou organizací. 

Mohou být ájurvédské přípravky užívány společně s léčbou moderní medicíny?
Pokud lékař neurčí jiné indikace, ájurvédské přípravky mohou být obecně užívány společně s léčbou moderní medicíny. Kromě toho, mohou být použity jako látky zvyšující účinek moderní medicíny u chronických a degenerativních onemocnění.

©2021 sattvika.cz. Všechna práva vyhrazena.
Free Joomla! templates by Engine Templates